Şanlıurfa Bahçelievler Uyducu

Şanlıurfa Bahçelievler Uyducu

Şanlıurfa Bahçelievler Uydu servisi

Şanlıurfa Bahçelievler Uyducu Şanlıurfa  o kadar büyük ve kalabalık bir şehir ki burada gerekli teknik servisi bulmak son derece zor. Bu sebeple Şanlıurfa Bahçelievler uyducu servisimizi aramanız sizi büyük bir zahmetten kurtaracaktır. Firmamız bünyesinde uydu tamir teknisyeni olarak görev yapan uydu teknisyenlerimizin tamamı konusunda uzman ve işlerinde belli bir seviyeye ulaşmış durumdadır. Uydu tamiri için personel alımına büyük önem veriyoruz. Çünkü işin teknik tüm detayına vakıf olduğumuz için durumun ve ciddiyetinin farkındayız.

Ayrıca firmamız tarafından gönderilen uydu tamir uzmanlarının yapabileceği en küçük hata bile firmamız tarafından üstlenilerek masraflar tarafımızca karşılanacaktır. Bu bakımdan sektörde örek alınacak etik anlayışımızla uydu tamirinde güvenin adresi konumundayız. Uydu anteninizin tamir ve kurulumunu yaptırmak için bizi aramayı unutmayın.

Şanlıurfa Profesyonel Uydu Tamircisi

10 yılı aşkın süredir çanak anten, televizyon bakım ve profesyonel uydu iletişim onarım hizmetleri vermekteyiz. Şanlıurfa Bahçelievler uyducu servis departmanımızda çalışan uydu tamir teknisyenlerimizin tamamı bu işi profesyonelce yapmaktadır. Kısa bir süre içerisinde size ulaşan profesyonel bir uydu tamircisi tarafından hemen bir uydu tamiri yaptırmak istiyorsanız, personelimizle iletişime geçmeli ve bizden randevu almalısınız.

Merkezi Uydu Sistemi Kurulumu Nasıl Yapılır?

Öncelikle merkezi uydu sisteminin kurulacağı yer detaylı olarak incelenmelidir. Uydu antenlerinin kurulacağı alanla ilgili inceleme başlatılır. Sinyal alırken çanak antenlere müdahale edecek hiçbir nesne bulunmamalıdır. (Bir ağaç, bir bina gibi). Çoklu anahtar bağlantılarının yapıldığı nokta sıvı ile temas etmemelidir.

Kablolar apartman içine döşenecekse bu kabloların güzergâhı doğru belirlenmelidir. Aksi takdirde dâhili elektrik tesisatı, alçak gerilim tesisatı veya tesisat sistemi zarar görebilir. Tüm bu adımları özenle ve hassasiyetlerinize önem vererek yapıyoruz. Merkezi uydu sistemi kurulumlarınız için Bahçelievler Uyducu firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Şanlıurfa Bhaçelievler Uyducu Çanak Anten Montajı

Öncelikle parabolik antenin ayakları zemin etüdünün yapıldığı alana kurulur ve antenin kurulumuna müdahale etmez. Montaj yaparken, ankrajı toprağa göre seçmek önemlidir. Zemin beton - çelik dübel ise, zemin tuğla üzerine sıvalı ise dübel ve trifon vida kullanılmalıdır. Anten tabanını taktıktan sonra çanak anteni anten tabanına monte edin ve vidalar arasındaki boşlukları bir anahtarla çıkarılır.

Uydu çanağının yönü, profesyonel bir spektrum kullanılarak uydunun istenen yönüne göre ayarlanır. Uydu çanağı ayarlandıktan sonra, ayarlanan uydu üzerinde en sık kullanılan düşük sinyalli transponderler tek tek kontrol edilir, ayarlanır ve çanağın rüzgârdan etkilenmemesi için sıkılır. Anten çanağının ucundaki Quattro LNB ile uydudan alınan sinyaller RG6 kablosu aracılığıyla multiswitch'e iletilir. Sizlere profesyonel hizmet sunan Şanlıurfa Bahçelievler uyducu servisimiz ile en kaliteli hizmetten yararlanabilirsiniz.

Şanlıurfa Bahçelievler Çanak Anten Kurulumu, Bakımı, Onarımı

Ne zaman yeni bir çanak anten satın alırsanız alın, mutlaka çanak anten kurulumuna veya sektöre hâkim servis hizmetine ihtiyacınız vardır. İşinizin çoğunu evde kendiniz yapabilirsiniz, ancak bir uydu çanağı takmak biraz zor olabilir. Çünkü parabolik anteni duvara monte etmenin yanı sıra parabolik anteni de ayarlamanız gerekiyor. Uydu çanak servis firmamızdan profesyonel yardım alabilirsiniz. Hemen bizi arayın ve çanak anten servisimize kaydolun.

Şanlıurfa uydu servisi olarak binlerce çanak anten montajı yaptığımız için çanak anten için en uygun yer seçiminde doğru kararlar verebilmekteyiz. Antenleri betona, duvarlara, tuğlalara veya bacalara da dikkatlice monte ediyoruz. Her lokasyon için farklı cihazlar ve farklı havuz ayakları kullanıldığı için yedek parça malzemeleri çeşitlendirilmelidir. Çanak çanakların bakımı ve çanak antenlerin montajı ile ilgili olarak Bahçelievler uyducu servisimizle iletişime geçmenizi rica ederiz.

Şanlıurfa Uydu Firmamız Tarafından Sunulan Hizmetlerin Kısa Bir Listesi

*Şanlıurfa'da uydu hizmetleri talebinin karşılanması

*Anten kablosu değişimi

*Uydu servisi ve uydu tamircisi ile malzeme gönderme.

*Uydu çanaklarını yapılandırma

*Uydu kablolarının komple değiştirilmesi

*Anten tamiri

*Anten çanağının ayarlanması

*Uydu çanağının onarımı

*D-Smart yuvarlak anten ve cihaz konfigürasyonu

*Digiturk uydu çanağı montajı

*Uydu alım kanalı indirme ve programlama

*Uydu alıcısı kurulumu

*Uydu çanak kurulumu ve sorun giderme

*Uydu hizmeti arama

Şanlıurfa Bahçelievler Uyducu 

Çoklu anahtarın konumu çok önemlidir. Sıvı ile temas etmemelidir ve dış etkilerden korunan bir yere kurulmalıdır. Aksi takdirde sistem düzgün çalışmayacak ve kısa süre içerisinde cihaz arızası kaçınılmaz olacaktır. Parabolik anten tarafından alınan sinyaller, anten kablosu aracılığıyla çoklu anahtara iletilir. LNB tarafından alınan sinyaller, uydu bantlarına bakılarak uygun noktaya yerleştirilmelidir. Sistemin düzgün çalışabilmesi için anten kablosunun ve F-konnektörlerin kalitesi dikkate alınmalıdır.

Ayrıca, çoklu anahtar çıkışlarının sayısı, kullanılan uydu alıcılarının sayısıyla eşleşmelidir. Örneğin 12 daireli bir daire için 12 kutuplu birçoklu şalter kullanılır. Ancak şunu unutmamak gerekir: Her çıkışta 1 uydu alıcısı çalışır. Yani apartman sakinlerinden birkaçı ikinci bir uydu alıcısı kullanmak isterse 12 çıkış yerine 16 çıkışlı çoklu anahtarlar kullanılmalıdır. Kabloyu bölerek 1'den fazla uydu alıcısı kullanmak mümkün değildir. Her türlü çoklu anahtar tamiri ve montajı için Şanlıurfa Bahçelievler uyducu tamir servisimizi arayabilirsiniz.

Şanlıurfa İç Mekânda TV/Uydu Kablo Döşeme

Çoklu şalterden gelen kablonun daire şeklinde çizilmesi gerekiyorsa, bunun nerede ve nasıl yapıldığı çok önemlidir. Daireye döşenen kablonun en kısa yoldan geçtiğinden emin olun. Aksi takdirde kablo boyu ne kadar uzun olursa maliyeti de o kadar artacaktır. Daireye giren kablolar, zemin plakaları delinerek, asansör boşluğuna kablo kanalı döşenerek ve banyo ile tuvalet arasındaki havalandırma boşlukları ile çukurun dışına çıkarılabilir.

Kablo daire içine alındıktan sonra tercihinize göre çivi ile duvara sabitlenir veya kablo kanalına geçirilerek tamamlanır. Kablonuzu, uydu alıcınızı veya televizyonunuzu bağladıktan sonra Diseqc ayarları ve kanal kurulumu yapılabilir ve sistem tam fonksiyonel olarak teslim edilecektir. Tüm bunların yapılması uzman ekip işidir. Sizin de uzman bir uydu servisine ihtiyacınız varsa firmamız ile 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

Çanak Antenim Rüzgârda Sallanıyor Ne Yapmalıyım?

Evin çatısına yerleştirilen anten direkleri sağlam olmalı ve sağdan sola sallanmamalıdır. Uydu çanağının takıldığı boru gevşerse, çatıya üç veya iki taraftan inşaat ipi veya kalın ip ile bağlanmalıdır. Bir uydu çanağı kurmak için, çanak anten ayağının önceden nasıl bağlanacağını öğrenmek faydalıdır. Etkili bir çanak antenin en önemli nedenlerinden biri de budur.

Paranızın yetmediği bir durumda balkon duvarına çanak anten takmak istiyorsanız, beton zemin üzerine sarı dübelli kaliteli bir plastik dübel kullanarak ve matkapla küçük bir delik açarak bir delik açmayı tercih edin. Sağlam bir parabolik anten kurmak için uydu tamircisi arkadaşlarımız kaliteli hizmet ile güzel bir uydu sabitlemesi yapacaklardır.

Uydu Çanağı Kurmak İçin Servis Talep Edin

Uydu çanak kurulumu ve anten ayar hizmeti talep etmek için lütfen Şanlıurfa uydu servis telefon numaramızı arayın. Uydu bakım ve onarımları için bizi tercih etmeniz menfaatinizedir. Firmamızın uydu tamircisi olarak çalışan bakım personelinin binlerce çanak anten montajı yaptığını biliyor muydunuz?

Bu nedenle, hava koşullarına dayanıklı antenler arıyorsanız, uydu servis şirketimizi tercih edin. Uydu çanak kurulum maliyeti dâhil her türlü yedek parça temini ve komple kurulum konusunda size yardımcı olmaya hazırız. Ucuz uydu çanak kurulumu ve onarımı için hemen bizi arayabilirsiniz.

 

 

Çalışmalarımız

Duyurular